Irlandia,  Podróże

Zatoka Brandon oraz Brandon Point

Piękny film o niesamowitym miejscu w Irlandii jakim jest zatoka Brandon, w którym miałem przyjemność przebywać.

Miejsce to zachwyca i zapiera dech w piersiach. Wiecznie zielone łąki na których wypasane są narodowe owce. Każda oznaczona odpowiednim kolorem aby ich właściciel wiedział gdzie i ile jest ich w zasięgu wzroku. W okolicznych miejscowościach możemy liczyć na serdeczną gościnę w prowincjonalnych muzycznych pubach i pensjonatach. Zatoka Brandon to monumentalne klify i olbrzymie plaże jak też i ustronne miejsca w których nie uświadczysz drugiego człowieka.

Można się poczuć że przez chwilę że plaża jest tylko dla Ciebie gdzie znajdziesz przez chwilę jeśli pogoda pozwoli trochę wytchnienia. A pogoda jak kobieta zmienną jest więc nie możesz dać się zaskoczyć zmianą ze słonecznego przejrzystego nieba w deszczowy i pochmurny. Możesz także podziwiać moją ulubioną plażę która wydawała się być prawie nie odwiedzana. Dodatkowym atrakcyjnym miejscem jest najdalej w tym regionie wysunięty punkt widokowy zwany Brandon Point.

Dojedziemy do wąską drogą asfaltową która kończy się parkingiem i widokiem na zatokę i na ocean. Świetne miejsce dla turystów podróżujących camperem. Można podziwiać wschód słońca ponieważ cypel jest tak umiejscowiony że mamy widok nie na zachód a na wschód. Co daje o poranku nie zapomniane wrażenia podczas oglądania wschodu słońca. Od parkingu możemy wybrać się w pieszą wycieczkę aż do najwyższej góry w okolicy o nazwie Mount Brandon (o wysokości 935 m. Pierwszym zdobywcą tej góry był Brendan Żeglarz żyjący w latach 484-577 n.e.

Polecam obejrzenie krótkiego filmu w bardzo dobrej jakości..Jeden komentarz

  • Grzegorz

    Piękne miejsce! 🙂 Zazdroszczę że byłeś w tak pięknym miejscu. Niestety ja tylko mogę oglądać i nie mam możliwości podróżowania. Ale dzięki takim relacją mam wyobrażenie o innych pięknych miejscach. dziękuje i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *