Amalienborg Slot
Kopenhaga

Amalienborg Slot

Zmiana warty przed pałacem królewskim.

Amalienborg Slot

daniaAmalienborg Slot ciekawe miejsce dla turystów. Wspaniała rezydencja duńskiej rodziny królewskiej o nazwie Amalienborg Slot, to miejsce budzące zainteresowanie nie tylko dlatego że posiada pełny elegancji i wdzięku zespół czterech rokokowych pałaców, które otaczają ośmiokątny Amalienborg Plads ale innej atrakcji, która sprawia że wielu turystów chwyta aparat albo kamerę w swoje dłonie.

Jeśli tylko królowa jest w swojej rezydencji, punkt dwunasta w samo południe odbywa się uroczysta zmiana warty. W święta państwowe gwardia występuje w mundurach galowych, czyli czerwonych kurtkach i czarnych spodniach z białymi lampasami. W dni powszednie jest umundurowana w niebieskie spodnie i granatowe kurtki. Czarne bermyce są stałym elementem munduru. Chcąc oglądać całą ceremonię zmiany warty, trzeba udać się pod koszary gwardii w Kongres Hale, skąd o 11:30 wyrusza poprzedzany orkiestrą i policją oddział gwardii pieszej. Gwardzistów można oglądać przed Amalienborgiem codziennie.

Królową Danii od 1972 r. jest Małgorzata II, najstarsza z trzech córek Fryderyka IX i jego małżonki Ingrid. Pochodzi z rodu Glucksburgów, bocznej gałęzi dynastii oldenburskiej, zasiadającej na tronie w Kopenhadze od 1448 r.

Oficjalna strona – Amalienborg Slot >> http://www.kongernessamling.dk/amalienborg/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *