Prestashop

Czy ze stopki można usunąć napis „© 2017 – Oprogramowanie e-sklepu od PrestaShop™”?

Odpowiedź jest dość prosta i niewymagająca wielkiej filozofii. W poprzednich wersjach PrestaShop (jak 1.6 czy 1.5) musieliśmy po prostu zmienić jakąś opcję w zapleczu sklepu. W nowym PrestaShop 1.7 musimy edytować plik szablonu odpowiadający za stopkę.

Jak wyłączyć „Oprogramowanie e-commerce od PrestaShop”

Musimy edytować plik motywu: /themes/classic/templates/_partials/footer.tpl – więc otwórz plik i gdzieś pomiędzy liniami 38 i 46 powinieneś zobaczyć kod jak poniżej:

<div class="row">
 <div class="col-md-12">
  <p>
   <a class="_blank" href="http://www.prestashop.com" target="_blank">
    {l s='%copyright% %year% - Ecommerce software by %prestashop%' sprintf=['%prestashop%' => 'PrestaShop™', '%year%' => 'Y'|date, '%copyright%' => '©'] d='Shop.Theme'}
   </a>
  </p>
 </div>
</div>

Jeśli chcesz usunąć „Oprogramowanie e-commerce od PrestaShop” – po prostu usuń powyższy kod. Jeśli chcesz to zmienić (na przykład dodać własne prawa autorskie), po prostu zmień tę część:

{l s='%copyright% %year% - Ecommerce software by %prestashop%' sprintf=['%prestashop%' => 

na przykład:

{l s='Template modification by Vekia :-)' d='Shop.Theme'}

Po zapisaniu nie powinieneś już widzieć tego oryginalnego tekstu. Jeśli to widzisz – oznacza to, że musisz wyczyścić pamięć podręczną w swoim sklepie.

Jak usunąć ten sam tekst ze strony zamówienia / koszyka?

Możesz to zrobić w ten sam sposób. Ale w tym przypadku – musimy zmienić inny plik. Plik, który musimy edytować, również znajduje się w katalogu tematycznym. Dokładna ścieżka do pliku to: themes / classic / templates / checkout / _partials / footer.tpl – otwórz go. Możesz tam znaleźć kod taki jak poniżej. Dokładnie tak, jak poprzednio – możesz to zmienić lub po prostu usunąć. Kod do znalezienia poniżej:

<div class="text-xs-center"> 2016 - CLASSIC - {l s='Ecommerce software by' d='Shop.Theme'} PrestaShopTM</div>

Wpis zainspirowany instrukcją znajdującą się pod linkiem: https://mypresta.eu/prestashop-17/edit-remove-ecommerce-by-prestashop.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *