Czy milczysz czy mówisz?
Wartości

Milczysz czy mówisz?

Czy znacie książkę doświadczonej przez los dziennikarki, która wie, że szczęście zależy od nas samych.

Milczysz czy mówisz? Regina Brett, autorka niezwykłej książki Bóg nigdy nie mruga, którą pokochali czytelnicy na całym świecie, nie stawia przed nami zadania ponad nasze siły. Ostatnio przeczytałem jeszcze jedną tej samej autorki pt.: Jesteś cudem i w niej znalazłem ciekawe myśli którymi chce się z Wami podzielić. Książki godne polecenia dla wszystkich szukających szczęścia i takich którzy są zagubieni, źli na siebie i innych.

Milczysz czy mówisz? Myśl którą chce się podzielić to pytanie: Czy słyszysz swoje milczenie?

Autorka mówi o swoich przeżyciach i wspomina: „Wciąż jeszcze słyszę moje milczenie. Nieustannie dźwięczy mi w uszach.” A czy ty słyszysz swoje? Zbyt wielu z nas milczy. Ja osobiście też tak miałem. Autorka pisze dalej: „lata temu napisałam artykuł śledczy o nastolatku z Rittman w stanie Ohio, aresztowanym za zabójstwo ojca. Will Snyder był przez lata maltretowany przez ojca alkoholika, który cierpiał również na poważną, nieleczoną chorobę psychiczną. Aż w końcu rankiem 21 stycznia 1996 roku ten spokojny siedemnastolatek, który nigdy nie sprawiał żadnych problemów, wziął kij baseballowy i zabił śpiącego ojca.

Gdy wieść o tym rozeszła się po okolicy, na policję zadzwoniło wielu sąsiadów i przyjaciół chłopca, chcąc się za nim wstawić. Opowiedzieli funkcjonariuszom, jak często chodził posiniaczony. Sąsiedzi zobaczyli kiedyś, jak ojciec uderzył Willa tak mocno, że chłopiec upadł na ziemię. Przyjaciele widzieli go opuchniętego, z podbitymi oczami i siniakami. Po zakończeniu śledztwa okazało się, że siedemdziesiąt osób potwierdziło, iż Will był przez wiele lat bity przez ojca. Willa skazano za nieumyślne spowodowane śmierci. Sędzia dał mu wyrok w zawieszeniu na pięć lat. Nikt się za nim nie ujął, dopóki nie było za późno.”

„Pewien Pastor Martin Niemoller wygłosił słynną mowę o tym, dlaczego dobrzy Niemcy nie bronili innych w czasach nazistowskiego reżimu. To bardzo ważne przesłanie dla nas wszystkich: 

  • Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
  • Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem związkowcem.
  • Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
  • Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. nie byłem przecież socjaldemokratą.
  • Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

Dlaczego nie reagujemy?

Boimy się, że nie mamy racji. Boimy się wyjść przed szereg. Boimy się, że na tym ucierpimy. Ale nasze milczenie skazuje innych na dalsze cierpienia.”

A Ty czy też milczysz?

Cytat pochodzi z książki: Jesteś cudem. 
Oficjalna strona autorki: http://www.reginabrett.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *