Miasto Monaghan i okolice

Miasto Monaghan i okolice ciekawią swoją pagórkowatą topografią.

Miasto Monaghan (irl. Muineachán) – miasto położone w północno-wschodniej Irlandii, w sławnej prowincji Ulster, stolica hrabstwa Monaghan. Miasto zamieszkuje ok 6637 mieszkańców (dane z roku 2011).

Miasto Monaghan - godło hrabstwaHrabstwo Monaghan charakteryzuje się miłym pagórkowatym zróżnicowaniem terenu. Wiele tutaj małych, zaokrąglonych, rumoszowo-gliniastych drumlinów, pozostałych po wycofującym się 10 tys. lat temu lodowcu.

Stolica hrabstwa to kamienne, solidne miasto Monaghan, mówią że jest symbolem ciężkiej pracy i przyzwoitości. W 1921 roku hrabstwo trafiło w skład republiki Irlandii, choć historycznie było częścią dawnego królestwa Ulster i na początku XVII w. zostało poddane niekatolickiej, szkockiej kolonizacji.

Okres ten był opływający w dostatek, związany z handlem tkaninami. odbicie tego znajdziemy w zamożnej architekturze miasta, zdominowanej przez trzy place, wielką, strzelistą wiktoriańską fontannę, a głównie przez olbrzymią katedrę św. Macartana (St. Macartan’s Cathedral, wzniesiona w latach 1861-1891), której 76-metrowa wysmukła wieża góruje nad stolicą hrabstwa. Interesujące miejsce gdzie znajdziesz miłych i przyjaznych ludzi oraz tradycyjne irlandzkie PUB-y z pysznym paintem smacznego Guinnessa.

Miasto Monaghan lokalizacja geograficzna.

Oficjalna strona Monaghan – https://monaghan.ie/

Zobazctutaj…

Brak komentarza
Udostępnij:

Może ci się spodobać również

Moja ulubiona plaża

Rossmore Forest Park

Rossmore Forest Park

halloween

Pochodzenie Halloween

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *