Miasto Monaghan
Irlandia

Miasto Monaghan i okolice

Miasto Monaghan i okolice ciekawią swoją pagórkowatą topografią.

Miasto Monaghan (irl. Muineachán) – miasto położone w północno-wschodniej Irlandii, w sławnej prowincji Ulster, stolica hrabstwa Monaghan. Miasto zamieszkuje ok 6637 mieszkańców (dane z roku 2011).

Miasto Monaghan - godło hrabstwaHrabstwo Monaghan charakteryzuje się miłym pagórkowatym zróżnicowaniem terenu. Wiele tutaj małych, zaokrąglonych, rumoszowo-gliniastych drumlinów, pozostałych po wycofującym się 10 tys. lat temu lodowcu.

Stolica hrabstwa to kamienne, solidne miasto Monaghan, mówią że jest symbolem ciężkiej pracy i przyzwoitości. W 1921 roku hrabstwo trafiło w skład republiki Irlandii, choć historycznie było częścią dawnego królestwa Ulster i na początku XVII w. zostało poddane niekatolickiej, szkockiej kolonizacji.

Okres ten był opływający w dostatek, związany z handlem tkaninami. odbicie tego znajdziemy w zamożnej architekturze miasta, zdominowanej przez trzy place, wielką, strzelistą wiktoriańską fontannę, a głównie przez olbrzymią katedrę św. Macartana (St. Macartan’s Cathedral, wzniesiona w latach 1861-1891), której 76-metrowa wysmukła wieża góruje nad stolicą hrabstwa. Interesujące miejsce gdzie znajdziesz miłych i przyjaznych ludzi oraz tradycyjne irlandzkie PUB-y z pysznym paintem smacznego Guinnessa.

Miasto Monaghan lokalizacja geograficzna.

Oficjalna strona Monaghan – https://monaghan.ie/

Zobazctutaj…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *