Parking Spindlerova Bouda
Czechy,  Podróże

Przełęcz karkonoska i hotel Spindlerova Bouda

Na pewno wielu z Was. Zastanawiało się, czy do hotelu Spindlerova Bouda można dojechać samochodem bez specjalnego pozwolenia i dodatkowej opłaty. Sam miałem taką rozterkę. Mówiąc innymi słowy, postanowiłem sprawdzić, jak jest w rzeczywistości.

Otóż każdy, kto chce dojechać na dach Karkonoszy własnymi 4 -rema kółkami może to uczynić.
Zobacz na mapę. Kieruj się na Spindlerowy Młyn. Cały czas prosto drogą krajową 295. Dojedziemy na samą górę gdzie możemy zaparkować koło hotelu Spindlerova Bouda. To bardzo malownicze miejsce, które na pewno niejednego miłośnika pięknych krajobrazów zadowoli a może i zachwyci. Tutaj możesz zanocować lub tylko zaparkować, aby wyruszyć w całodzienną wycieczkę po Karkonoszach np.: w kierunku Białego Jaru, lub w stronę Śnieżki. Możesz także odwiedzić źródło, w którym początek bierze rzeka Łaba. Dobrze zjeść i napić się wyśmienitego piwa.

Koszt całodziennego zaparkowania auta osobowego to 300 koron czeskich (ok. 50 zł, na dzień pisania posta).
Jest idealnym miejscem, dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów. Rodziców z malutkimi dziećmi chcących spędzić miło czas w urokliwym miejscu. A gdybyś nie był zmotoryzowany a znalazłbyś się w miejscowości Spindlerovy Młyn możesz skorzystać z autobusów, które kursują co godzinę. Zapraszam wszystkich do skorzystania z gościnności naszych południowych sąsiadów. Plusem jest jeszcze to, że jako dobro wspólne. Park Karkonoski od strony naszych sąsiadów nie obciąża swoich turystów opłatą (tzw. biletem wstępu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *